KURS RYSUNKU ONLINE

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałami online, które mogą stanowić uzupełnienie do naszych zajęć w pracowni. Znajdziesz tu także unikatowe filmy i materiały, które mogą zaciekawić każdego. Staramy się by na naszym kanale You Tube znalazły się filmy zarówno dla młodzieży i dorosłych ale także mogły zaciekawić dzieci. Staramy się by filmy mogły stanowić inspiracje dla wszystkich, którzy są zainteresowani sztukami plastycznymi, wizualnymi i architekturą... lub poprostu lubią rysować ;) Wykłądy "KREDĄ NA TABLICY" mogą stanowić dużą zachętę dla młodych osób, które są zainteresowane historią sztuki i architektury oraz tym jakie były warunki życia w czasach historycznych. Przedstawiamy relacje społeczne i staramy się odpowiedzieć z czego wynikają formy przestrzenne i po co było wybudowane. Sięgamy także do tematów dotyczących anatomii oraz budową zwierząt i roślin. Nasza szkoła rysunku jest świetnym miejscem rozwoju dla wszystkich osób, które lubią tworzyć - obejrzyj nasz materiał filmowy, być może będzie on impulsem do rozpoczęcia bardziej zzawansowanej przygody z rysunkiem i malarstwem Zapraszamy.

Pierwszy odcinek serii KREDĄ NA TABLICY stanowi opowieść online dotyczącą gotyckiego mostu zwodzonego. Kierownik naszej Szkoły Rysunku Moduł Przemysłąw Ptaszyński opowiada w barwny sposób o tym jak wybodowany jest mur twierdzy średniowiecznej, w jaki sposób organizowano wejście do takiej twierdzy i wreszcie z czego i w jaki sposób budowano sam most zwodzony. Film stanowi bardzo ciekawą opowieść historyczno-archirektoniczną, która z pewnośćią zainteresuje każdego.

Drugi odcinek KREDĄ NA TABLICY jest poświęcony analizie plastycznej i architektonicznej małej świątyni greckiej - AMFIPROSTYLOS. Kierownik naszej pracowni Kurs Rysunku Moduł Przemysłąw Ptaszyński barwnie opowiada o tym z czego wynikały elementy świątyni, w jaki sposób ją budowano... czemu była poświęcona oraz od czego zależała jej forma. Wykład wsparty jest analizą kolumny i elementów belkowania. To prawdziwy wykład online z ilustracjami rysowanymi w czasie rzeczywistym na tablicy.  

Wykład online wraz z ilustracją rysunkową dotyczący pierwszej martwej natury, którą zazwyczaj rysujemy jako ostatni temat okresu ściśle-początkującego. O tym w jaki sposób należy kadrować, jak znaleźć bryłę obiektu i w jaki sposób zacieniować w przystępny sposób tłumaczy Przemysłąw Ptaszyński włąsnoręcznie ilustrując film. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiału, który może stanowić przypomnienie lekcji, którą przeszedłeś w pracowni.

Wykłąd Kasi Dyjewskiej dotyczący sposobu zorganizowania martwej natury domowymi sposobami - opierając się na rzeczach, które dostępne są dla każdego. Kasia w swoim wykładzie online opowiada ze szczegółami o każdym aspekcie bydowy kompozycji martwej natury z butami, która możebyć świetną pracą do teczki na ASP. W czasie wykładu opowiadamy o organizowaniu planów kompozycji, sposobu jej oświetlenia i "złożenia" spójnej kolorystyki. Pod koniec pokazujemy prace naszych absolwentów, które malowane były z natury w naszej szkole rysunku warszawa.

Zadanie video online przygotowane przez Przemysław Ptaszyńskiego jako uzupełnienie do poprzedniego, który zadała Kasia Dyjewska :) Proponuję byście zajrzeli do szafy i znaleźli tak ciekawe ubrania. Poprzez odpowiedni dobór ciekawego obiektu (kurtki, swetra, sukni... itd) oraz zaprezentowanie go w ciekawym tle można uzyskać bardzo ciekawe wrażenia plastyczne, które z pewnością zostaną docenione przez komisję egzaminacyjną na Akademii Sztuk Pięknych. Podczas wykładu poruszany jest temat bodowania kolorystyki z użyciem koła barw. Opowiadamy o kolorach odwrotnych, poszukujemy tych najbardziej kontrastujących i omawiamy ich wzajemne relacje. Do dzieła !

Trzeci odcinek serii KREDĄ NA TABLICY, który opowiada o tym w jaki sposób podchodzić do rysowania zwierząt leśnych takich jak sarna czy dzik. W czasie filmu omawiane są sposoby budowania sylwetki zwierzęcia oraz kształtowania sylwety. Przemo Ptaszyński w bardzo malowniczy sposób opowiada o tym jak żyje las i zwierzęta. Bardzo ważnym zagadnieniem stają się elementy ciała zwierząt i fachowe ich nezewnictwo. Materiał online stanowi wsparcie do zajęć normatywnych dotyczących zwierząt w ramach naszego kurs rysunku warszawa.

Czwarty odcinek naszego cyklu KREDĄ NA TABLICY dotyczy pośnika dla zwierząt. Podczas wykładu budowana jest opowieść o elementach z których jest zbudowany pańnik i jego otoczenie oraz w jaki sposób ukłądane są przestrzennie jego elementy. Wykład stanowi dalszy ciąg poprzedniego, który dotyczył sposobu rysowania zwierząt leśnych. Film może być bardzo ciekawą pogadanką zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. 

Piąty odcinek naszego kursu online stanowi wprowadzenie do zajęć dla grup normatywnych. Tematem są elementy małej architektury wiejskiej i parkowej takie jak wiata studni, ława parkowa i brama pałacowa. W ramach wykładu online prowadzona jest opowieść dotycząca polskich parków romantycznych oraz malowniczych wsi. Wykład stanowi wprowadzenie do zajęć, gdzie opracowujemy plansze z detalami i małą architekturą. Do dzieła !

Szósty film z cyklu KREDĄ NA TABLICY stanowi bardzo dokładny opis trzech porządków greckich - doryckiego, jońskiego i korynckiego. Powiedzieć, że opowieść jest prowadzona bardzo drobiazgowo to nic pie powiedzieć. Pełna opowieść to około półtorej godziny wykładu ilustrowanego odręcznymi rysunkami na tablicy, wykonywanymi w czasie wykładu kurs rysunku online. Zagadnienia poruszane w trakcie są podstawą do rysunku tych detali w perspektywie ale także świetnym wprowadzeniem historycznym dla przyszłych studentów Architektury, ASP, Liceów Plastycznych czy Maturzystów przygotowujących się do egzaminu dojrzałości. Filmy warto jest obejrzeć po kolei - ostatni z nich stanowi tzw. "wisienkę na torcie" i splata w jedno wszystkie informacje z poprzednich. Dzięki tym filmom zrozumiesz i nauczysz się odróżniać podstawowe porządki greckie (i rzymskie).

KREDĄ NA TABLICY 6 CZĘŚĆ 1 PORZĄDEK DORYCKI

 

KREDĄ NA TABLICY 6 CZĘŚĆ 2 PORZĄDEK JOŃSKI

KREDĄ NA TABLICY 6 CZĘŚĆ 3 PORZĄDEK KORNCKI

Siódmy film z serii KREDĄ NA TABLICY dotyczy nowoczesnego osiedla mieszkaniowego. Omawiany jest plan urbanistyczny takiego osiedla oraz na oczach widzów powstaje rysunek reprezentacyjnego kadru w perspektywie. Dodatkowo, w trakcie trwania filmu, omawiamy proste zasady architektoniczno-konstrukcyjne, które mają wpływ na estetykę architektury. Nasze lekcje rysunku online mogą stanowić świetny przyczynek do stawiania pierwszych kroków w rysunku - jeżeli ci się spodoba - pokaż ten materiał także swoim bliskim.

KREDĄ NA TABLICY CZ 7

 

KREDĄ NA TABLICY CZ 8

Ósmy odcinek "Kredą na tablicy" opowiada o sposobie budowania przestrzennego schodów ze spocznikiem. W ramach filmu znajdziesz proste patenty na to w jaki sposób rozliczyć schody i narysować je przestrznnie w 3d. Zadanie jest świetnym ćwiczeniem na wyobraźnie przestrznną zarówno dla przyszłych architektów, plastyków oraz hobbystów. Naucz się z nami rysować schody - to łatwe !KREDĄ NA TABLICY CZ 9

Dziewiąty film opowiada o sposobach budowy obiektów 3d z tzw. "kładu". na tej zasadzie możesz znaleźć każdy kształt, który da się wpisać lub opisać w kole. Jednym z najciekawszych i zarazem najrudniejszych przykładów do wykonania obiektu z kładów są schody kręcone. Temat jest bardzo zaawansowany z punktu widzenia geometrii przestrzennej ale także będzie mogł stanowić świetny dodatek do wnętrz a nawet tematów z architekturę nowoczesną... można też wyobrazić sobie rzeźbę przestrzenną zbudowaną na kanwie tej konstrukcji. Nasze lekcje rysunku online mogą stanowić świetny przyczynek do stawiania pierwszych kroków w rysunku - jeżeli ci się spodoba - pokaż ten materiał także swoim bliskim.

KREDĄ NA TABLICY CZ 10

Wykład Kasi Dyjewskiej dla grup ASP w PRACOWNI kurs rysunku MODUŁ. Tematem czwartego tygodnia kwietnia jest martwa natura z wytłoczkami od jajek. Zajęcia prowadzi Katarzyna Dyjewska. Omawiamy sposób planowania pracy, znajdowanie planów kompozycji i układanie jej elementów oraz sposób oświetlenia całości. Film uzupełniony jest o zdjęcia i przykłady podobnych, już zrealizowanych prac plastycznych.

KREDĄ NA TABLICY CZ 11

Jedenasty film z cyklu "Kredą na tablicy" opowiada o sposobie kształtowania przestrzennego starego mebla. W czasie filmu prowadzący rysuje na oczach widzów krzesło - warstwa po warstwie. Rysunek rozpocznamy od przestrzennych klocków, które opisują proporcje i ustawienie obiektu, potem dodawane są kształty elementów a wreszcie na samym końcu detale oraz światlocień. Film to świetna nauka rysunku dla osób, które chciałyby umieć bydować perspektywy mebli i innych obiektów znajdujących się wokół nas. Nasze lekcje rysunku online mogą stanowić świetny przyczynek do stawiania pierwszych kroków w rysunku - jeżeli ci się spodoba - pokaż ten materiał także swoim bliskim.

 

Dwunasty wykłąd z cyklu "Kredą na tablicy" stanowi analizę budowy koła od wozu drabiniastego. Zaczynamy od opowiedzenia o sposobie kształtowania obiektow obrotowych oraz rozliczaniu brednianych "szprych" koła na elipsie - tak aby były odpowiednio ułożone w perspektywie. Konstrukcja jest budowana na zasadzie kładu z koła na elipsę - w ten sposób można przenieść w trzy wymiary każdy kształt, który da się wpisać w koło. Dalej prowadzący, kierownik naszej szkoły rysunku Moduł opowiada o plastycznym ujęciu tematu oraz cieniowaniu całości. Film jest świetnym materiałem edukacyjnym do nauka rysunku dla kandydatów na ASP, Liceum Plastyczne Smocza a wreszcie to świetny kurs na architekturę !