Egzamin, tak jak studia na Akademii Sztuk Pięknych, jest niejednorodny. Zdeterminowany tematem tych studiów.
Podstawowym zagadnieniem, dotyczącym praktycznie każdego kierunku, jest rysunek sztalugowy postaci. W pozostałych etapach egzaminy różnią się między sobą na różnych wydziałach. Na Wydziale Malarstwa powinieneś wykazać się zdolnościami (i pracami) malarskimi, na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego powinieneś umieć w sposób syntetyczny rysować prace ilustrujące mechanizm działania przedmiotów, na wydziale Sztuki Nowych Mediów powinieneś dodatkowo wykazać się pracami fotograficznymi a na Wydziale Architektury wnętrz posiadać umiejętność budowania poprawnego rysunku architektonicznego itd.
Kurs rysunku na ASP, prowadzony w naszej pracowni, pozwala na szczegółowe skoncentrowanie się na działaniach prowadzących do zbudowania wiedzy, umiejętności i teczki potrzebnej na kierunek, na który zamierzasz aplikować.
By w sposób zrównoważony rozpocząć Twoją przygodę z rysunkiem sztalugowym czy malarstwem, osoby początkujące rozpoczynają naukę w jednej z grup podstawowych (początkujących). Tam poznajemy podstawowe zagadnienia z zakresu budowy przestrzeni, grafiki rysunkowej, światłocienia — tak, aby później stanąć przed sztalugą jako osoba pewna siebie, umiejąca prawidłowo kadrować i rysować w odpowiednich proporcjach.
- Zajęcia podstawowe (teoria rysunku) na poziomie początkującym odbywają się w grupie początkującej (do wyboru — środa, czwartek, piątek, sobota i niedziela).
- Zajęcia grup zaawansowanych ASP odbywają się w środy 16-20, czwartki 16-20 lub soboty 10-14.
- Zajęcia dodatkowe z rysunku sztalugowego postaci odbywają się w poniedziałki i wtorki w godz. 17-20 (od listopada do czerwca).
W zależności od wydziału, na który aplikujesz oraz Twojego poziomu rysunkowego wybierzesz te zajęcia, które w danym momencie są dla ciebie istotne.
Czesne dotyczące podstawowych zajęć w grupie ASP jest w naszej pracowni identyczne w stosunku do tego, jakie dotyczy innych kierunków - 350 zł.
Poniżej prezentujemy przykładowe teczki prac. Pierwsza prezentowana teczka nie jest przykładem "ekstremum" poziomu. Jest to teczka, która z powodzeniem została zaakceptowana do egzaminu ASP. Zestaw prac został dobrany tak, abyś wiedział/a do jakiego poziomu musisz dążyć, by zakwalifikowano Cię do egzaminu.
Druga teczka, wykonana przez Ludwikę Cybulską, jest przykładem teczki na Wydział Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie. Ta teczka otrzymała maksymalną ilość punktów.
Trzecia teczka została przygotowana na Wydział Malarstwa ASP przez Gosię Bocian i otrzymała 9 punktów na 10.
W czasie egzaminów na Akademię Sztuk Pięknych w 2022 r. wszystkie nasze "teczki" zostały dopuszczone przez komisję do kolejnego etapu.
Gratulujemy wszystkim naszym uczniom, którzy dostali się na ASP. Życzymy sukcesów na studiach !!!
FORMULARZ ZAPISÓW
TECZKA 1
TECZKA 2
TECZKA 3