Znaleziono 3 wpisy z archiwum "2016-10"

Opublikowano 18 Października 2016
Kategoria
Rysujemy samochody!

Dzisiejszym wpisem chcę zachęcić wszystkich naszych uczniów do rysowania i szkicowania samochodów. Praca na tym polu buduje dużą wyobraźnię przestrzenną, kompozycyjną i plastyczną, nie wspominając już o kolosalnej satysfakcji. Za najlepszą pracę ubiegłego tygodnia uznaliśmy Porsche 918 Spyder Damiana Kunerta, który jest od zawsze zaangażowany w sprawy samochodowe, jak mało kto pasjonuje się tym tematem.

Opublikowano 14 Października 2016
Kategoria
Dłonie - jako wstęp do anatomii.

Analiza dłoni stanowi, obok portretu i studium stóp, świetny wstęp do anatomii i rysunku całej postaci.  Bardzo częstym błędem jest nauka postaci "całej od razu". Jeżeli chcesz małymi krokami dojść do dużych możliwości w rysunku np. modelki z natury, bardzo dobrym pomysłem jest przeprowadzenie studiów nad elementami ciała w różnych układach. Prezentowany rysunek naszej "kursantki" Agnieszki Obidzińskiej stanowi świetny przykład na pracę studialną, dłonie rysowane są w różnej perspektywie,

Opublikowano 04 Października 2016
Kategoria
Zmiany są dobre ! Czyli relatywizm w odbiorze rysunku.

Osoby, które uczą się rysunku, odczuwają czasami monotonię, związaną z dłuższym praktykowaniem jednej techniki. Najczęściej taką techniką jest ołówek, który z jednej strony jest najprostszy warsztatowo, z drugiej zaś potrafi być wymagający w detalu. Zwłaszcza w przypadku gdy chcemy uzyskać spektakularne rezultaty.

© MODUŁ KURS RYSUNKU - All Rights Reserved