Rysuj „Poduszaki”

Opublikowano 29 Października 2019
Udostępnij:

Jeżeli rysujesz, pasjonujesz się sztuką albo po prostu masz chwilę wolnego czasu, dowiesz się tutaj o ćwiczeniu, które znakomicie rozwija kreatywność. Jak się przygotować do pracy ? W bardzo prosty sposób.  Znajdź kilka charakterystycznych poduszek. Jedna może być klasyczna do spania z pierzami, inna wiązana do konstrukcji fotela albo walcowata... Sam zauważysz, która będzie najbardziej „plastyczna“ i łatwo poddawać kształtowaniu. W naszym pracownianym przypadku najlepszą okazała się stara, znaleziona na strychu w powycieranej płóciennej poszewce. Z początku wyglądała na najmniej interesującą a w końcu to ją głównie rysowaliśmy.

Jak można kształtować „bryłę poduszki“? Można wieszać, wiązać, wyciągać, wyginać na krzyż, wyciągać rogi ... Tak ułożona może przypominać nam stworki, ufoludki, elfy ... ogólnie mówiąc "poduszaki", które są przyjaciółmi dzieci i rysowników na całym świecie (podobnie jak sześciany, które jednak lubią czasami sprawić psikusy rysownikowi). Studia nad poduszką pomogą zrozumieć wszelkie tematy abstrakcyjne, począwszy od drzew, kamieni i skał a kończywszy na draperiach i materiałach w, martwych naturach. Rysując staraj się bacznie obserwować model i nie robić tego na pamięć – ważnym jest by budować tę skomplikowaną bryłę z natury. Możesz posłużyć się siatką przestrzenną by uwidocznić falisty kształt materiału. Cieniowanie warto jest budować od ogółu do szczegół¨, czyli na początku jasnoszare i duże plamy, potem coraz bardziej nasycone i coraz mniejsze, w końcu dochodząc do najdelikatniejszych detali.  Zachęcamy by spróbować swoich sił. Jako zachętę prezentujemy pracę Przemka Ceglarza, który narysował ten temat po ok. 1,5 miesiąca uczestnictwa w zajęciach. Można ? MOŻNA !

Tekst jest chroniony prawami własności intelektualnej. Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone są przez odpowiednich autorów a materiały graficzne należą do Kurs Rysunku MODUŁ.
© MODUŁ KURS RYSUNKU - All Rights Reserved