Czym jest rysunek żurnalowy ?

Opublikowano 24 Września 2015
Udostępnij:

W jakim stylu uczy prowadzący? Jak będę uczony rysunku żurnalowego? Mogę dostać próbkę, jak będę to rysował? To częste pytania osób, które zainteresowane są działaniami w kierunku rysunku żurnalowego. Odpowiedź nie jest bezpośrednia ani łatwa. Rysunek żurnalowy ma oparcie w tzw. rysunku klasycznym. Jeżeli chcesz rysować interpretacje żurnalowe, musisz nauczyć się prawidłowo budować, postać i poznać podstawowe założenia anatomii.

Aby interpretować, postać, czyli nadawać pewne przemyślane zniekształcenia, musisz wiedzieć jak elementy ludzkiego ciała i pełna sylwetka działa w układzie prawidłowym — klasycznym. Każda osoba rysująca postać w ujęciu tradycyjnym będzie w stanie interpretować czy nauczyć się zaobserwowanego np. w internecie stylu żurnalowego. Jeżeli umiesz prawidłowo budować, postać i znasz anatomię, możesz nawet zmieniać "style" w rysunku żurnalowym tak, aby dopasować się do "klimatu" kolekcji. Ważne jest, że w rysunku żurnalowym nie ma żadnych odgórnych zasad, wszystko jest dozwolone, o ile dobrze wyrażamy to co chcemy przekazać.

Warto pamiętać, iż rysunek żurnalowy stanowi pewną wytyczną dla osoby, która będzie szyła ubranie. Rysunki mają pomóc "krawcowi" zorientować się jak to ma wyglądać, co nie musi wynikać z samego wykroju. Mając dobry rysunek żurnalowy, krawiec może sam wymyślić coś, co dodatkowo wzmocni efekt. Poniżej prezentujemy różne style w ujęciu rysunku żurnalowym. Od najbardziej realistycznego po najbardziej indywidualny... od działania sylwetą po budowanie pracy nastrojem i kolorem...

© MODUŁ KURS RYSUNKU - All Rights Reserved