Teczka i egzamin na Wzornictwo ASP

Opublikowano 30 Lipca 2020
Udostępnij:

Wiele osób zadaje sobie (i innym) pytanie - jak powinna wyglądać i z czego się składać teczka na Wzornictwo ASP? Jak się przygotować na egzamin ? Gdzie i czego się uczyć ? Nie jest prostym znaleźć miejsce, gdzie w sposób wielowątkowy i całościowy zostaniesz przygotowany do tego egzaminu i dodatkowo stworzysz świetną teczkę. Miejsce takie musi łączyć ze sobą cech świetnej pracowni o kierunku rysunku artystycznego/ASP i tak samo dobrej w kierunku rysunku design/architektura.

Kurs Rysunku Moduł jest jedną z nielicznych pracowni (możliwe, że jedyną), która łączy te wszystkie cechy. W Module pracują z tobą osoby zarówno związane z Akademią Sztuk Pięknych jak z Architekturą na PW. Poziom naszych prac ? Wejdź na nasz profil INSTA ! Możesz oczywiście łatwo poszperać w internecie i porównać - stanowimy polską czołówkę. Między innymi na nas wzoruje się większość pomniejszych i świeżych pracowni, podglądając prace, techniki, sposób prowadzenia zajęć i metodologię.

Nie sposób jednak dorównać oryginałowi, tylko go podpatrując. Aby stworzyć poważną i dobrą teczkę na Wzornictwo musisz uczyć się na takim Kurs Rysunku gdzie prowadzony jest na poważnie zarówno rysunek artystyczny jak i tzw. klasyczny (inaczej mówiąc "designerski" lub zbliżony do architektonicznego). Musisz się uczyć tam dwie wyznaczane są trendy i kreowane nowe pomysły. Jeżeli nie chcesz "zapłacić dwa razy" (tak pieniędzmi jak i pracą) sprawdź dobrze jak wyglądają prace wykonywane w miejscu, gdzie zamierzasz podjąć naukę. Możemy pokazać Ci, z czego powinna składać się bardzo dobra teczka i jaki powinna osiągać poziom plastyczny.

Integralną częścią teczki będzie "podstawka" - czyli prace, które wprowadzane są praktycznie na każdy kierunek ASP. Do takiej podstawy należały będą: MARTWA NATURA - tutaj istotne jest ujęcie bardziej techniczne - nie zapominając oczywiście o dobrej plastyce. Sam temat pracy może opowiadać np. o ewolucji jakiegoś przedmiotu w czasie - przykład - Historia Telefonu Wiktora Gawińskiego. POSTAĆ RYSOWANA Z NATURY - Bardzo częstym błędem osób zdających na Wzornictwo ASP jest umniejszenie roli tych prac. Postać powinna być uczciwie narysowana z natury, z pozującego modela. Wcale nie musi on być nagi ani "leciwy" ale nie "ściemniaj" rysunkiem ze zdjęcia, ponieważ zazwyczaj widać jest najpierwszy rzut oka, że to nie jest praca z natury :) PRACE MALARSKIE  - w przypadku teczki na Wzornictwo ASP najlepiej gdy malarstwo będzie przedstawiało martwą naturę. Jeżeli będzie miała charakter lekko techniczny - tym lepiej - te studia idą właśnie w takim kierunku.

PRACE ANALITYCZNO DESIGNERSKIE - bardzo ważnym jest by przedstawić w teczce prace świadczące o twojej dociekliwości, myśleniu przestrzennym i analizie formy ciekawych obiektów wzornictwa przemysłowego. Istotnym jest taki ich dobór by były piękne w formie, proste, ogólnie znane i często stosowane np. zapalniczka, zszywacz do papieru, wyciskarka do owoców itd. Mądrym jest także przedstawić swoje zainteresowanie formą na podstawie analizy obiektów wzornictwa należących do klasyki np. wiolonczela czy skrzypce.  W ramach planszy warto jest ukazać obiekt w kilku różnych widokach perspektywicznych - np. jeden dynamiczny a drugi statyczny.

Pozostałe elementy planszy to "rozstrzelenie" obiektu, na którym można ukazać składowe elementy analizowanego obiektu w odpowiednim ich układzie. Ciekawym rozwiązaniem będzie także "pochwalenie się" wiedzą o poprawnym stosowaniu rzutowania w układzie europejskim. Do dzieła ! Zapraszamy Cię do nas na Kurs Rysunku! Przygotuj się z nami na Wzornictwo ASP

Ten tekst jest chroniony prawem autorskim i prawami własności intelektualnej. Wszelkie prawa zastrzeżone są przez autorów tekstów i materiałów graficznych, należących do Szkoły Rysunku MODUŁ.

© MODUŁ KURS RYSUNKU - All Rights Reserved