Wakacyjny kurs rysunku i malarstwa 2022

Opublikowano 04 Maja 2022
Udostępnij:

Wielkimi krokami zbliżają się ciepłe miesiące i upragnione wakacje. Ostatni rok szkolny znowu nie należał do łatwych i spokojnych. Latem będziemy szukali odpoczynku od codziennej rutyny. W lipcu i sierpniu nasza szkoła rysunku organizuje wakacyjny kurs rysunku i kurs malarstwa akrylowego. Oba programy przeznaczone są dla osób ściśle początkujących i średnio zaawansowanych.

Jaki jest wiek uczestników naszych kursów?

Osoby, które najczęściej uczestniczą w naszych wakacyjnych kursach rysunku to młodzież szkolna (od 11 roku życia) i tzw. młodzi dorośli. Określenie „młodzi dorośli" może być oczywiście bardzo pojemne. Najczęściej są sto osoby od 18-go do 35 roku życia. Spotykamy się nawet z osobami powyżej lat 40 czy 50-ciu, które czują się młodo i świetnie funkcjonują w grupach młodzieżowych. Dolna granica wieku to 11 lat. Nasze doświadczenie mówi, że potencjału osób w tym wieku nie można bagatelizować. Zdarzają się przypadku, gdzie 11-latka potrafi swoim zaangażowaniem popchnąć do działania całą grupę starszych od siebie osób.
Reasumując, pomiędzy 11 rokiem życia, a ok. 50-tym nasze możliwości w zakresie nauki rysunku i malarstwa są bardzo podobne i takie osoby mogą działać w jednej grupie.
Plener naszej szkoły rysunku w wakacje

Kurs rysunku czy malarstwa?

Większość osób, które poszukuje zajęć wakacyjnych dla początkujących skłania się ku kursowi rysunku. Powody, dla których warto rozpocząć swoją edukację plastyczną od nauki rysunku opisaliśmy w naszym poprzednim artykule. Rysunek umożliwia łagodniejsze wprowadzenie w arkana sztuki. Łatwiej jest wytłumaczyć oraz zrozumieć wszelkie zasady i zjawiska opierając się na kresce niż na kolorowej plamie. Materiały rysunkowe są wielokrotnie tańsze niż malarskie.

Do kogo zatem adresowany jest wakacyjny kurs malarstwa?

Przede wszystkim dla osób, które już rysują i w naszej pracowni zrealizowały materiał z kursu dla początkujących. Kolejną grupą są osób, które mają wyraźny cel nauki malarstwa np. egzaminy wstępne na studia lub do liceum, stworzenie teczka prac, portfolio itd. Odbiorcami zajęć malarskich są również hobbyści, którzy już wcześniej zdobyli podstawowe umiejętności rysunkowe poza naszą pracownią. Jako pracownia mamy duże sukcesy w nauce malarstwa akrylowego. Wysoki poziom prac zapewnia nam rozpoznawalność w warszawskim środowisku artystycznym.

Jaki wybrać system nauki – cotygodniowe zajęcia czy tryb intensywny?

W wakacje mamy dwie możliwości uczestnictwa w zajęciach kursów rysunku. Plan zajęć oparty na cotygodniowych spotkaniach, uczymy się wtedy w grupie mającej zajęcia raz w tygodniu np. w piątek, trwają 4h zegarowe. W takim wariancie zajęcia odbywają przez cały okres wakacji, cały kurs trwa 8 tygodni, realizujemy 32h zegarowe zajęć. Można odrabiać nieobecność na zajęciach spowodowaną chorobą lub wyjazdem wakacyjnym. Kurs rozpoczyna się 1 lipca, a zajęcia trwają do 25 sierpnia.
Drugim rozwiązaniem są zajęcia w trybie intensywnym. W ramach tego kursu odbywa się osiem spotkań w ciągu 10 dni. Pierwszy termin takich spotkań to okres od 4 do 14 lipca. Zajęcia w formacie intensywnym odbywają się od poniedziałku do czwartku w godz. 12-16 przez dwa pierwsze i dwa ostatnie tygodnie wakacji. System nauki dwutygodniowy (intensywny) nie dotyczy zajęć malarskich!

Czy można uczestniczyć w kursie rysunku i malarstwa równocześnie?

Możliwe jest uczestnictwo zarówno w zajęciach rysunkowych jak i malarskich. W takiej sytuacji uczestnik nie musi mieć żadnych wcześniejszych doświadczeń plastycznych.
W tym trybie nauka jest oczywiście bardzo intensywna, spędzasz z nami 8 godzin tygodniowo i prawdopodobnie podobną ilość czasu poświęcisz na pracę w doku wykonując prace domowe. 64 godziny nauki stanowi potężną dawkę wiedzy i doświadczenia. Po okresie tak intensywnej pracy i nabytym doświadczeniu, uczestnik jest w stanie pracować nad zbudowaniem teczki na studia czy do liceum plastycznego. Fundamenty do samodzielnej pracy będą już solidne.
Nasza szkoła rysunku wyszła na Hożą

Dla kogo?

Większość uczestników kursów wakacyjnych to osoby dla których rozwój w zakresie sztuk plastycznych to zajecie hobbystyczne lub takie, które planują, w dalszej przyszłości, aplikowanie do szkół artystycznych. Osiem zajęć to oczywiście zbyt mało by przygotować się skutecznie do egzaminów na studia państwowe czy do liceum plastycznego. W takim czasie możemy poznać podstawowe zasady rysunku czy malarstwa – fundamenty. Można się zorientować, czy szkoły plastyczne lub architektoniczne to odpowiedni kierunek rozwoju, czy uczestnik odnajdzie się w artystycznym świecie i będzie czerpał z tego satysfakcję.
Istnieją oczywiście sytuacje, kiedy zajęcia wakacyjne mogą stanowić pełne przygotowanie do egzaminów. Uczelnie niepaństwowe, jak na przykład PJATK, WSEiZ, WIT czy Vistula nie mają aż tak wysokich wymagań w stosunku do kandydatów jak uczelnie publiczne i dwumiesięczny kurs może być wystarczających by w pełni się przygotować do procesu rekrutacyjnego.

Na stronie głównej naszej szkoły rysunku znajdziesz więcej informacji na temat zajęć.

© MODUŁ KURS RYSUNKU - All Rights Reserved

Deprecated: explode(): Passing null to parameter #2 ($string) of type string is deprecated in /home/modul/public_html/blog/conf/function.inc.php on line 433