Znaleziono 9 wpis z tagiem "nauka"

Opublikowano 10 Września 2021
Kategoria
notatnik rysunkowy

Serdecznie zapraszamy do przeczytania artykułu dotyczącego rysunku w notatniku podróżnym i zachęcamy do założenia własnego. Może jeszcze w tym roku uda się coś narysować w plenerze.

Opublikowano 23 Marca 2018
Kategoria
„Ołówkiem i pędzlem” Historia Sztuki – Część 2 – Giovanni Battista Piranesi

W połowie XVIII wieku pod Neapolem odkryto Pompeje, gdzie rozpoczęto szeroko zakrojone prace wykopaliskowe. Wydarzenie to rozpaliło do czerwoności umysły artystów i architektów drugiej połowy XVIII w. – spowodowało modę na antyk. Można powiedzieć, że to odkrycie było fundamentem dla mającej nadejść epoki klasycyzmu. Badacze sztuki i architektury, rytownicy, malarze przystąpili do eksplorowania tego i innych miejsc – analizując obiekty i rysując (lub rytując) w ramach grafik. Giovanni Battista

Opublikowano 16 Października 2014
Kategoria
BIOMECHANICS IN DRAWING 3 - ĆWICZENIA

Dzisiaj ograniczę się do zaprezentowania prostego, niezwiązanego z żadnymi kosztami ćwiczenia poprawiającego pewność i stabilność kreski. Oparte jest na moich własnych doświadczeniach. Podczas lekcji rysunku często korzystam z tablicy. Rysowanie na tym medium wymaga zaangażowania całej ręki i "szerokiego gestu" - pamiętam, że w moich początkach już po kilku minutach czułem mięśnie ramienia i musiałem odpoczywać.

Opublikowano 10 Października 2014
Kategoria
BIOMECHANICS IN DRAWING 2, czyli dalszy ciąg mechaniki ciała rysownika.

Pozycja przy pracy stanowi bardzo istotny element, odpowiadający za naszą wygodę oraz sposób i zakres ruchu naszych rąk. Budując tzw. setup rysunkowy, czyli odpowiednią postawę, należy przede wszystkim pamiętać, by utrzymywać wyprostowany kręgosłup. Prosta sylwetka będzie odpowiedzialna za ustabilizowanie naszego torsu, tak by rysować głównie ręką. „Napieranie” całym ciałem jest bardzo częstym błędem u osób początkujących.

© MODUŁ KURS RYSUNKU - All Rights Reserved