Wykład Architektura Epoki Baroku i wykład „Przypowieści Biblijne w malarstwie”

Opublikowano 11 Maja 2021
Udostępnij:

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ostatnich dwóch wykładów, które zaprezentowane zostały w naszej pracowni Moduł w ubiegły weekend. Pierwszy z nich dotyczy architektury europejskiego Baroku. Barok jako sztuka wyrazu artystycznego zapoczątkowany został m.in. w dziełach architektonicznych Michała Anioła. Później jego dzieło kontynuowali uczniowie m.in. Giacomo Barozzi da Vignola. Podczas wykładu omówiliśmy także początki myśli urbanistycznej — Palma Nueva. Ważnym tematem były dalsze dzieje Kościoła Il Gesu w Rzymie, jako przykładu Baroku kontrreformacyjnego. Zajęliśmy się także dziełami Berniniego jak plac przed Bazyliką Św. Piotra i Schody Papieskie-Scala Reggia. Zajęliśmy się także "pałacowym" barokiem Francuskim — pałacykami Maison Sur Seine i Vaux Le Vicomte. Obiektami ważnymi dla Paryża, które pojawiają się na filmie, będą Tum Inwalidów, Wielka Oś oraz jako ukoronowanie całego wykładu — pałac z ogrodem w Wersalu.

Drugi wykład poprowadziła Bogusia Gaworek, dotyczy on "Przypowieści biblijnych w malarstwie". Podczas wykładu prowadząca przybliża znane obrazy, na których pojawiły się elementy związane z opowiadaniami biblijnymi m.in. Albrecht Dürer, Andrea Solari, Hans Memling, Tycjan, Caravaggio, Botticelli i wielu innych. Wykład Bogusi nie tylko daje wiele możliwości do rozmów w trakcie rekrutacji na studia, ale jest fajnym dodatkiem do wiedzy tzw. maturalnej.
Jeżeli chcesz obejrzeć ten wykład, subskrybuj nasz kanał na YouTube, polub nasz profil na Instagramie i w prywatnej wiadomości poproś kod do wszystkich materiałów kodowanych.
Do pobrania materiałów i klucza do filmu z linkiem potrzebny Ci będzie kod do bramki wejściowej w pracowni, który masz na nalepce. Zamiast kluczyka wstaw #

Wyklad-Historia-Sztuki-23-Klucz-1

 

© MODUŁ KURS RYSUNKU - All Rights Reserved