Praktyczne informacje o zajęciach

Misja

Pracownia Kurs Rysunku Moduł w Warszawie istnieje od 1997 roku. W czasie ponad 20-tu lat pracy z młodzieżą i dorosłymi opracowaliśmy program szkolenia przynoszący maksymalne efekty w nauczaniu sztuk plastycznych - rysunku, malarstwa i kaligrafii. Dużą część naszych kursantów przygotowujemy do egzaminów na studia wyższe. Specjalizujemy się w przygotowaniach na Wydziały Architektury w całej Polsce, Akademię Sztuk Pięknych (grafika, malarstwo, media etc.), Architekturę Krajobrazu SGGW, Architekturę Wnętrz i Wzornictwo Przemysłowe oraz do liceów "plastycznych".
W naszych zajęciach uczestniczą także hobbyści czerpiąc satysfakcję z pracy twórczej.
Już w ciągu pierwszych lat naszej działalności, zagwarantowaliśmy sobie miejsce w ścisłej czołówce warszawskich szkół rysunku klasycznego. Powodem tego było nasze podstawowe założenie, aby oprócz rzetelnego przygotowania do egzaminów wstępnych odkrywać u naszych uczniów pasję do rysunku, malarstwa i projektowania architektonicznego.
Naszymi atutami są dynamika rozwoju oraz elastyczność. Każdego roku wprowadzamy nowe rozwiązania szkoleniowe, skutecznie i systematycznie podnosząc poziom zajęć i prac plastycznych.
Nasza Szkoła Rysunku, jako jedna z nielicznych w Polsce, od ponad 10-ciu lat organizuje zagraniczne, wakacyjne plenery rysunkowe.

OPINIE O NAS

Kurs rysunku

Kurs rysunku prowadzony jest od podstaw. Nie wymagamy wcześnijszego przygotowania plastycznego, większość uczestników rozpoczyna kurs rysunku od poziomu "zerowego". Każdy z uczniów Kurs Rysunku Moduł traktowany jest podmiotowo. Prowadzący stara się poznać indywidualne predyspozycje ucznia i dopasować do nich program nauczania. Podczas zajęć pomożemy Ci znaleźć "twoją" drogę do sukcesu - sposób rysowania, technikę i narzędzia. Wiele zależy od Ciebie! Jeżeli poważnie podchodzisz do swojej przyszłości, jesteś pracowity i otwarty - na pewno pomożemy Ci zrealizować marzenia.

W czasie zajęć zostaniesz kompleksowo przygotowany do egzaminu wstępnego na WAPW, ASP, PJWSTK, AK SGGW (i inne) zagadnienia które podejmujemy to m.in.:

 1. nauka rysunku ołówkiem i kredką,
 2. nauka rysunku piórkiem,
 3. malarstwo akwarelowe,
 4. nauka teorii perspektywy,
 5. teoria koloru,
 6. kompozycja graficzna,
 7. kompozycja przestrzenna,
 8. geometria przestrzenna - zadania geometryczne w perspektywie,
 9. architektura historyczna i nowoczesna,
 10. podstawy projektowania architektonicznego i graficznego,
 11. anatomia,
 12. martwa natura - struktura i faktura materiałów,
 13. nauka rysunku maszyn i pojazdów,
 14. pejzaż - rysunek roślin i drzew,
 15. budowa modeli przestrzennych - papieroplastyka (jeden z etapów egzaminów na WAPW i ASP)

Zajęcia warsztatowe w pracowni

Lekcje rysunku przygotowane są w ten sposób aby jednostkowo były niepowtarzalne, ale stanowiły nierozerwalną całość programową. Program zakłada naukę rozpoczynającą się od zagadnień najprostrzych a kończącą się na skomplikowanych, wielowątkowych pracach z dużą ilością detalu i wyzwań rysunkowych. Zajęcia rozpoczynają się wspólną korektą prac domowych - każda praca jest wyczerpująco omawiana i oceniana. Nauka rysunku Warszawa, pracownia przy ul. Hożej 57.

Wykłady - historia architektury i sztuki

Wykłady są praktycznym przygotowaniem do histrorycznych tematów rysunkowych, testów egzaminacyjnych oraz matur. Program obejmuje zakres od "wielkiego wybuchu" po architekturę i sztukę XXI wieku. Zjawiska architektoniczne omawiane są obrazowo z nawiązaniem do rysu historycznego oraz warunków politycznych, ekonomicznych i społecznych danego okresu. Każdy wykład opatrzony jest prezentacją multimedialną stanowiącą oryginalne opracowanie naszej szkoły.

Symulacje egzaminów WAPW

Dla osób chętnych - o okresie od stycznia do czerwca przeprowadzamy 30 pełnych symulacji egzaminu na WAPW. Każde zadanie opatrzone jest arkuszem egzaminacyjnym - oryginalnym WAPW lub wykonanym na wzór (łudząco podobnym). Zadania opracowane są na poziomie egzaminu na WAPW. W rezultacie każda osoba, która "przeszła" wszystkie symulacje jest wysoko oceniana na prawdziwym egzaminie. Preblemy poruszane na prawdziwym egzaminie WAPW są często bardzo podobne do tych, które nasi ucznowie przerobiali w czasie symulacji i zajęć normatywnych.

Zajęcia dodatkowe ASP

Zajęcia dodatkowe typu "ASP" stanowią wsparcie dla osób startujących na kierunki studiów plastycznych - Akademia Sztuk Pieknych, PJATK itd. Nauka rysunku w ramach tych zajęć jest również świetnym dopełnieniem dla kandydatów do Liceów Plastycznych w Warszawie. Na zajęciach rysujemy z natury - ważna jest obserwacja, gra światłem oraz zabawa graficzna. Nauka rysunku prowadzona jest w zgranej grupie osób, głęboko zainteresowanych tym rodzajem działań. Na zajęciach rysujemy martwe natury i uczymy się zasad anatomii z modelu (postać pozująca).

Nauka rysunku żurnalowego

Zajęcia związane z rysunkiem "modowym" stanowią ciekawe urozmaicenie w ramach nauki rysunku postaci. W zajęciach uczestniczą osoby, zainteresowane głównie rysunkiem modowym, oraz inni uczestnicy nauki rysunku w specjalności architektura oraz ASP. Każdy uczestnik traktowany jest tutaj indywidualnie, tak jak indywidualny jest sam rysunek modowy. Miłośnicy rysunku żurnalowego bawią się tutaj interpretacją postaci, ich proporcji i faktur. Używamy wielu technik - od rysunku ołówkiem, poprzez działania malarstkie, kredkę, falastry... aż do złotych zdobień i koronek.

 

Nasza pracownia - galeria zdjęć