Teczka i egzamin na Wydział Architektury Wnętrz ASP

Opublikowano 21 Sierpnia 2020
Udostępnij:

Bardzo wiele osób, które rozpoczynają naukę w naszej szkole Kurs Rysunku Moduł, planuje swój rozwój plastyczny w kierunku projektowania architektury wnętrz. Poszukując odpowiedniej uczelni, naturalnym rozwiązaniem jest oczywiście Wydział Architektury Wnętrz Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Są tam dostępne studia zarówno w systemie dziennym bezpłatnym jak i zaocznym oraz płatnym. Innymi rozwiązaniami są studia na warszawskich uczelniach płatnych jak Polsko Japońska Akademia Technik Komputerowych czy Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania.

Przygotowujemy kandydatów zarówno na uczelnie państwowe jak i prywatne. Ze względu na fakt, że zdecydowanie wyższe wymagania w stosunku do teczki i egzaminu są stawiane przed kandydatami na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych niż na uczelniach prywatnych, w artykule zajmiemy się tą szkołą. Trzeba zauważyć jednak, że teczki na PJATK są traktowane poważnie i o ile uczelnia nie wymaga prac „wybitnych”, to muszą one być wykonane uczciwie w sposób podobny do tych na ASP. Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania nie wymaga składania teczki i nie organizuje egzaminu wstępnego. Teczka na Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie powinna uwzględniać zarówno prace rysowane z natury, martwe natury jak i postaci (modele), oraz malarstwo akrylowe, a także prace o charakterze designerskim czy nawet architektonicznym.

To podstawowe wyzwanie przed kandydatami, by przygotować się do studiów i egzaminu dwutorowo – uwzględniając problematykę ściśle plastyczną, charakterystyczną dla Akademii, jak i rysunek architektoniczny. Należy zauważyć, że bardzo niewiele szkół rysunku potrafi w jednym miejscu połączyć te dwie funkcje. Często są to miejsca tylko przygotowujące na ASP lub tylko na Architekturę. W pracowni Kurs Rysunku Moduł specjalizujemy się w osobach zdających na wydziały Architektury Wnętrz. Prowadzimy zajęcia od zera, przechodząc przez wszystkie aspekty teczki i egzaminu. Zajęcia prowadzone są wielotorowo, zarówno przez architektów jak i prowadzących związanych i prowadzących zajęcia na Akademii Sztuk Pięknych. PRACE RYSUNKOWE – Jako że warsztat projektanta zajmującego się wnętrzami, meblem wystawiennictwem i przestrzenią publiczną jest złożony i wieloaspektowy taka powinna być też część rysunkowa teczki.

Ważne jest uświadomienie sobie klasycznej współzależności pomiędzy architekturą a innymi dyscyplinami sztuk plastycznych. Część rysunkowa teczki powinna ukazywać zainteresowania kandydata rysunkiem klasycznym, designem i elementami wystroju architektonicznego w równym stopniu co postacią. Dobrze jest uświadomić sobie, że na studiach tych rozbudowany jest wątek ogólnoplastyczny oraz zainteresowanie tkaniną. PRACE MALARSKIE – Malarstwo powinno być przeznaczone do teczki na Architekturę Wnętrz ASP. Dobrze jest gdy w ramach prac malarskich widoczne jest zainteresowanie przyszłego studenta bryła przestrzenną, ciężarem, kolorem i światłem. Dobrze jest gdy prace malarskie prezentują wysoką różnorodność kolorystyczną i tematyczną (nie są takie same) – dbamy o to podczas zajęć w pracowni Kurs Rysunku Moduł.

PRACE ARCHITEKTONICZNE – Prace tego typu powinny być przygotowane jako delikatny dodatek do podstawowej teczki. Mogą to być szkice lub prace przedstawiające jeden obiekt wnętrzarski, detal architektoniczny lub mebel. Prace takie powinny być wykonane z natury. Nasza pracownia mieści się w zabytkowej kamienicy, gdzie pojawia się wiele detalu wnętrzarskiego (nisze, cherubiny, plafony, zwieńczenia itd.). Posiadamy także zabytkowe meble oraz bogatą przestrzeń „biblioteki” elementów do martwych natur – możesz z tego korzystać.

 

 

Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone są przez odpowiednich autorów, materiały graficzne należą do Szkoła Rysunku MODUŁ.
 

© MODUŁ KURS RYSUNKU - All Rights Reserved