Znaleziono 3 wpisy z tagiem "grafika"

Opublikowano 07 Sierpnia 2020
Kategoria
Teczka i egzamin na Wydział Grafiki ASP

W porównaniu z innymi wydziałami ASP, teczka na Grafikę jest bardzo wieloaspektowa, wymagająca od kandydata zaprezentowania różnorodnych rodzajów prac, co budzi wiele pytań i niepewności w osobach planujących zdawać na ten kierunek. Zastanawiają się one, jak powinna wyglądać i co zawierać teczka na Grafikę; jak przygotować się do egzaminu praktycznego; gdzie się uczyć i na czym skupić podczas nauki?

Opublikowano 28 Września 2018
Kategoria
„Ołówkiem i pędzlem” Historia Sztuki – Część 4 – Albrecht Dürer

Albrecht Dürer urodził się 21 maja 1471 roku jako syn węgierskiego złotnika, który osiedlił się w Norymberdze ok. 1455 roku. Albrecht miał osiemnaścioro rodzeństwa. Warto wspomnieć, że jego brat Hans był artystą na dworze naszego polskiego króla Zygmunta Starego. Albrecht początkowo był kształcony przez swojego ojca na złotnika w rodzinnej pracowni, później praktykował u norymberskich malarzy. Jego pierwsze istotne dzieło pochodzi z okresu, kiedy miał 13 lat.

Opublikowano 21 Listopada 2012
Kategoria
Rysunek sprawdzający predyspozycję w zakresie zapamiętywania i graficznej syntezy przestrzeni – OCB ???

W tym artykule postaram się naświetlić to, jak należy rozumieć tytuł pierwszej części egzaminu wstępnego na WAPW. Opis składa się z trzech członów: - zapamiętywanie, - graficzna synteza - przestrzeń. Pierwsze słowo sugeruje, że chodzi o obiekt lub przestrzeń zapamiętaną a nie o Twój własny projekt. Owszem zdarzało się, że własna twórczość była wysoko punktowana – z tego powodu, że była tak pomysłowo narysowana iż wyglądała na obiekt istniejący. Najczęściej jednak własne projekty

© MODUŁ KURS RYSUNKU - All Rights Reserved