Znaleziono 6 wpis z tagiem "zen"

Opublikowano 22 Kwietnia 2021
Wykład Architektura Epoki Gotyckiej cz. 1 i wykład „Teoria Widzenia”

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia najnowszych wykładów, które odbyły się w naszej pracowni. Pierwszy z nich, przeprowadzony przez Kierownika naszej pracowni Przemysława Ptaszyńskiego, dotyczy historii architektury w epoce gotyku. Opowieść zaczynamy od pierwszych katedr, które posiadają cechy epoki, jak katedra Św. Seweryna w Tuluzie oraz Katedra w Angers z 1150 r. Ważnym jest tu wpływ pierwszej Wyprawy Krzyżowej i zetknięcie się krzyżowców z kulturą islamu. Arabeski.

Opublikowano 23 Marca 2018
„Ołówkiem i pędzlem” Historia Sztuki – Część 2 – Giovanni Battista Piranesi

W połowie XVIII wieku pod Neapolem odkryto Pompeje, gdzie rozpoczęto szeroko zakrojone prace wykopaliskowe. Wydarzenie to rozpaliło do czerwoności umysły artystów i architektów drugiej połowy XVIII w. – spowodowało modę na antyk. Można powiedzieć, że to odkrycie było fundamentem dla mającej nadejść epoki klasycyzmu. Badacze sztuki i architektury, rytownicy, malarze przystąpili do eksplorowania tego i innych miejsc – analizując obiekty i rysując (lub rytując) w ramach grafik. Giovanni Battista

Opublikowano 16 Grudnia 2015
Rysunkowe prezenty świąteczne.

Przed świętami Bożego Narodzenia często poruszany jest temat prezentów świątecznych o charakterze rysunkowym czy malarskim. Przede wszystkim trzeba wykazać dużą ostrożność, kupując tego rodzaju prezent, łatwo bowiem kupić coś, co do niczego się obdarowanemu nie przyda. Postaram się jednak wskazać pewną listę prezentów, które powinny być na tyle uniwersalne by osoba, która je odpakuje, była szczęśliwa i co ważniejsze używała naszego prezentu w przyszłości.

Opublikowano 20 Listopada 2014
BIOMECHANICS IN DRAWING 4 – OKO - RĘKA

W tym artykule dotyczącym pracy nad świadomością ciała, z punktu widzenia rysunku, zajmę się dwiema sprawami. Na pierwszy rzut oka nie są ze sobą powiązane, ale po bardziej dogłębnej analizie – tak. Pierwszy temat – budowanie detalu, praca nadgarstkiem i palcami. Drugi temat – praca oczami. Układ dłoni Przy budowaniu detalu rysunkowego skupiamy się na pewnej części pracy. Pracujemy na niewielkiej powierzchni kartki, chcemy być bardzo skrupulatni i dokładni.

© MODUŁ KURS RYSUNKU - All Rights Reserved