Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wykładów, które odbyły się w naszej pracowni w ostatni weekend. Pierwszym z nich jest opowieść o początkach epoki romańskiej. Wszystko rozpoczęło się ok. 800. roku wraz z nadejściem rządów Karola Wielkiego. W czasach gdy Europa zaczęła wreszcie wydobywać się z mroków okresu przejściowego, po upadku Starożytnego Rzymu, architektura stawała się coraz bardziej przemyślana i dostosowana do nowych okoliczności.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ostatnich dwóch wykładów, które wygłosiliśmy w pracowni Kurs Rysunku Moduł Warszawa. Pierwszy z wykładów jest kontynuacją tematu sprzed tygodnia i dotyczy tzw. okresu przejściowego pomiędzy upadkiem Rzymu Starożytnego a Średniowieczem. Okres ten określamy także jako Wczesnochrześcijański. W czasie wykładu omówiliśmy charakterystyczne dla okresu budowle centralne jak Kościół San Vitale w Ravennie, Kościół Św. Konstancji i Mauzoleum Teodoryka Wielkiego.
W ostatni weekend 27 i 28 lutego przeprowadziliśmy dwa wykłady. Pierwszy z nich dotyczy okresu przejściowego, od upadku Starożytnego Rzymu do czasów średniowiecza. W ramach wykładu mówiliśmy o powodach upadku Cesarstwa, sytuacji społeczno-politycznej oraz następstwach zawieruchy, która nastąpiła w europie w tamtym okresie. W momencie nadania Chrześcijanom tzw. swobody kultu konieczne było zorganizowanie jak największej ilości świątyń.
W ostatni weekend przeprowadziliśmy dwa kolejne wykłady dotyczące historii architektury i sztuki. Pierwszy z nich dotyczy Rzymu Starożytnego. W ramach opowieści omawiamy fora cesarskie — Forum Romanum, Forum Julium i Forum Trajana. Prowadzący przytacza ważne obiekty architektoniczne, mające duży wpływ na omawiane założenia urbanistyczne. Kolejnym tematem są miasta prowincjonalne, domy mieszkalne i insulae (domy wielorodzinne). W trakcie tego wykładu omówiliśmy także cyrki, teatry i amfiteatry -